Blog Cloud Partners

Blog Cloud Partners

Chmura hybrydowa obiektywnym okiem

Wiele organizacji zastanawia się, czy wybrać chmurę prywatną, czy publiczną. Kompromisem jest chmura hybrydowa, łącząca zalety obu rozwiązań i zdobywająca coraz większą popularność.

Blog Cloud Partners

Chmura obliczeniowa Microsoft Azure

Microsoft Azure to platforma chmurowa należąca do globalnej firmy Microsoft w modelu PaaS (z ang. Platform as a Service). Jej użytkownicy zyskują dostęp do szeregu usług pozwalających na gromadzenie oraz przetwarzanie danych.

Blog Cloud Partners

Cloud Partners w Finale Start-up Challenge 2021

Cloud Partners zaprezentuje się w trakcie finałów największego w Polsce konkursu w sektorze nowoczesnych usług biznesowych dla innowatorów i start-upów.

Blog Cloud Partners

Najpopularniejsi Dostawcy Chmury

Ponad połowa rynku usług chmurowych należy do trzech graczy. Przeczytaj dlaczego tak chętnie korzystamy z rozwiązań Amazon, Google i Microsoft.

Blog Cloud Partners

Internetowy Alphabet Chmury

Czy Twoja firma chce wejść na wyższy poziom technologiczny relatywnie małym kosztem? Czy chcesz jednocześnie zabezpieczyć lepiej swoje zasoby i czerpać korzyści z wielu funkcjonalności, które zwiększą efektywność procesów biznesowych? Google Cloud Platform dostarczy Ci potężnych narzędzi niezbędnych do rozwoju organizacji. Sprawdź, czym jest GCP i jaką wartość dodaną przyniesie Twojej firmie.

Blog Cloud Partners

Prywatna chmura publiczna

Co zrobić, gdy nie wszystkie dane można przenieść do chmury? Czy można stworzyć chmurę publiczną we własnej serwerowni? I jaką rolę w rozwiązaniu odgrywa koncepcja Edge Computing? Sprawdź, co dostawcy chmury AWS, GCP i Azure proponują użytkownikom w kwestii edge computingu.

Blog Cloud Partners

Chmura od “A do S” – rzecz o Amazon Web Services

W 2020 roku Amazon Web Services po raz kolejny stanął na szczycie podium światowego rynku przetwarzania w chmurze. Jak księgarnia internetowa wpłynęła na powstanie i rozwój AWS – dostawcy chmury, oferującego dziś ponad 200 różnych usług? Które z nich cieszą się największą popularnością?

Blog Cloud Partners

Czym różnią się IaaS, PaaS, SaaS?

IaaS, PaaS, SaaS to trzy popularne modele usług w chmurze, które podbijają globalny rynek. Sprawdź, co kryje się za każdym z rozwiązań, jakie są ich największe korzyści oraz w jaki sposób mogą wpłynąć na specyficzne potrzeby organizacji.

Blog Cloud Partners

Najważniejsze Zastosowania Chmury Obliczeniowej

Chmura obliczeniowa służy dostarczaniu usług obliczeniowych przy pomocy Internetu. Rynek usług chmurowych został zdominowany przez trzech głównych graczy: AWS, Google, Azure z ich ofertą usług IaaS (serwery wirtualne), SaaS (oprogramowanie jako usługa), PaaS (platforma jako usługa).