Chmura AWS

Chmura AWS – technologiczne nowinki i wydarzenia branżowe ☁ 07/2022

Na start bierzemy „pod lupę” nowości w chmurze AWS przedstawione w lipcu 2022 ➡


Jeśli chcesz być na bieżąco w tematach dotyczących architektury rozwiązań chmurowych, migracji do chmury AWS, strategii przedsiębiorstw w chmurze czy optymalizacji kosztów przejścia do chmury, to zapraszamy do śledzenia cyklu artykułów Cloud News. Postaramy się przedstawić w nich wszystkie najważniejsze wydarzenia oraz branżowe nowinki. Na start bierzemy „pod lupę” nowości w chmurze AWS przedstawione w lipcu 2022.

Cloud Enterprise Strategy – adaptacja rozwiązań chmurowych AWS

U podstaw efektywnego analizowania skuteczności adaptacji chmury leży zrozumienie faktu, iż nie jest ona strategią samą w sobie. Jest to niezwykle potężne narzędzie do osiągania realnych wyników biznesowych. Nie powinno się więc myśleć o chmurze, jako o inicjatywie „technologicznej”, a każda próba zmierzenia postępu adaptacji chmury powinna odnosić się do konkretnych KPI. Wyzwaniem jednak jest wybranie tych, które są najbardziej istotne i wartościowe dla firmy. Więcej podpowiedzi na temat skuteczności śledzenia adaptacji chmury znaleźć można w artykule Marka Schwartza oraz Nurani Parasuramana, zatytułowanym „Tracking the Effectiveness of Cloud Adoption”.

Architektura chmury – nowinki technologiczne

W temacie nowości dotyczących architektury chmury AWS nie możemy pominąć nowej funkcji AWS Well-Architected Custom Lens. Zapewnia ona możliwość stosowania własnych, najlepszych praktyk dostosowanych do potrzeb prowadzonej działalności w celu uzupełnienia istniejącego Well-Architected Framework. Z pomocą Custom Lens możliwe jest wykonywanie automatycznych aktualizacji, a identyfikacja luk w narzędziach, wytycznych lub dokumentacji w całej organizacji staje się o wiele prostsza.

Jeśli chcesz się przekonać, czy funkcja AWS Well-Architected Custom Lens znalazłaby zastosowanie także i w Twoim biznesie, to polecamy lekturę artykułu „Implementing the AWS Well-Architected Custom Lens lifecycle in your organization” autorstwa Roberta Hoffmana oraz Duncana Bella, którzy przedstawiają krok po kroku cykl życia Custom Lens, zwracając przy tym szczególną uwagę na etapy planowania, wdrażania, pomiaru i ulepszeń.

Optymalizacji kosztów chmury AWS

Czy wiesz, że za pomocą AWS Cost Categories można grupować informacje o kosztach i segregować je w kategorie w oparciu o potrzeby biznesowe? Śledzenie tego typu danych i wykorzystanie przez konkretne zespoły do projektów i inicjatyw jest kluczowe dla zapewnienia przejrzystości wydatków w całej organizacji. Dzięki temu można szybko skalować zasoby zgodnie z bieżącymi potrzebami biznesowymi.

Po utworzeniu kategorii kosztów można przeglądać, monitorować i optymalizować wydatki z wykorzystaniem pakietu produktów AWS Cost Management, takich jak AWS Cost Explorer, AWS Budgets i AWS Cost and Usage Reports (CUR). Aby dowiedzieć się więcej o AWS Cost Categories, zobacz najnowszy odcinek serii The Keys to AWS Optimization Twitch.

CLOUDMIZER _ OPTYMALIZACJA KOSZTÓW CHMURY

Migracja do AWS – co nowego?

Nie jest tajemnicą, że każdego roku coraz więcej firm migruje do chmury. Podejmując decyzję o zmianie, ważne jest zrozumienie całościowego obrazu. Aby pomóc Ci podjąć świadomą decyzję, zachęcamy do lektury artykułu „How to Simplify Your Cloud Migration with SMART Goals”, który pokazuje, jak AWS może pomóc Ci w realizacji strategii migracji do chmury przy użyciu celów SMART.

Wydarzenia AWS – krótkie podsumowanie

Poza nowościami dotyczącymi chmury AWS warto wspomnieć także o ważnych wydarzeniach. Takim jest AWS Summit New York. Podczas sesji inauguracyjnej Martin Beeby, AWS Principal Developer Advocate, mówił o tym, jak innowacje w infrastrukturze chmurowej umożliwiają klientom dostosowanie się do wyzwań i jakie nowe możliwości przed nimi otwierają. Całe wystąpienie można obejrzeć w dedykowanym dla tego wydarzenia kanale na YouTube.

Migracja do chmury - usługi, narzędzia, oprogramowanie

Similar posts

NASTĘPNY KROK?

Optymalna kosztowo chmura dla biznesu to nasza specjalność. Doradzamy, migrujemy, szkolimy i analizujemy. Poznaj zakres naszych usług.

ZOBACZ WIĘCEJ