Chmura AWS

Chmura AWS – technologiczne nowinki i wydarzenia branżowe ☁ 01/2023

Zapraszamy do lektury artykułu, który przedstawia najnowsze trendy w rozwiązaniach chmurowych AWS ze stycznia 2023 ➡


Przedsiębiorstwa, które czeka migracja do chmury AWS, a także firmy dopiero zaczynające zgłębiać ten temat, powinny być na bieżąco z newsami związanymi z tą dziedziną. W tym artykule przybliżamy zagadnienia często poruszane w minionym miesiącu, głównie dotyczące jednego z najgorętszych obecnie tematów – optymalizacji kosztów utrzymania chmury AWS.

Chmura AWS – strategia migracji

Zarządzanie przedsiębiorstwem w tych niepewnych gospodarczo czasach wiąże się z koniecznością stawiania czoła wielu trudnym wyborom. Jednym z największych wyzwań jest redukcja kosztów. Temat ten został omówiony w artykule „Managing in Economic Uncertainty: Cost Reductions”. Ishit Vachhrajani, członek zespołu Enterprise Strategy, podaje 5 przydatnych wskazówek oraz wskazuje korzyści, jakie daje migracja do chmury AWS. Wspomina o konieczności bezpośredniej komunikacji, a także zachęca do podejmowania odważnych kroków. Przy tym przestrzega przed potencjalnymi zagrożeniami i trudnościami. Podpowiada, również, że ograniczenie niektórych projektów lub spowolnienie rozwoju nowych produktów może pomóc w osiągnięciu krótkoterminowych celów redukcji, ale lepiej jest wykorzystać tę okazję do zbudowania bardziej odpornego biznesu przy użyciu chmury.

Ważnym newsem było z kolei uruchomienie Cloud Audit Academy (CAA) dla Federal and DoD Workloads (FDW) w AWS. Jest to dwudniowy, przyspieszony kurs szkoleniowy, który ma na celu edukację klientów w zakresie wykorzystania usług chmury AWS w celu wsparcia wymogów bezpieczeństwa i zgodności z przepisami obowiązującymi w Federalnym Urzędzie Stanów Zjednoczonych i Departamencie Obrony (DoD). Głównymi tematami kursu są m.in.:

  • przegląd bezpieczeństwa, zgodności i audytu w AWS,
  • usługi AWS istotne dla grup kontrolnych National Institute of Standards and Technology (NIST),
  • dowody audytowe, które AWS może wygenerować dla klientów i ich audytorów,
  • jak zatwierdzić konfigurację usług AWS, aby pomóc spełnić wymagania zgodności.

Więcej informacji można znaleźć w artykule „Open for registration: Cloud Audit Academy for Federal and DoD Workloads in AWS”.

Optymalizacja kosztów chmury AWS

Migracja do chmury AWS wiąże się z koniecznością zbudowania nowej strategii zarządzania kosztami. Temat ten porusza Stephanie Gooch w artykule „Starting your Cloud Financial Management journey: Cost visibility”, który stanowi pierwszy wpis z serii poradników poświęconych temu zagadnieniu. Warto ją śledzić, bowiem pomaga zrozumieć, jak należy myśleć o każdym z filarów CFM (Cloud Financial Management) i w jaki sposób można wykorzystać konkretne rozwiązania. We wpisie autorka m.in. wskazuje konieczność stosowania narzędzi monitorujących wydatki, a także omawia proces opracowania strategii widoczności kosztów.

W kolejnym wpisie, „Starting your Cloud Financial Management journey: Cost savings”, poleca najlepsze narzędzia do zarządzania kosztami w chmurze, a także sprawdzone modele rozliczeniowe i usługi obliczeniowe.

Polecamy zapoznać się także z artykułem „A New Strategy for Savings: Distributed Spot Orchestration for Amazon EKS in Harness Cloud Cost Management”, w którym Ravi Yadalam i Sunil Bemarkar szczegółowo omawiają nowe strategie umożliwiające optymalizację kosztów w chmurze AWS.

 

CLOUDMIZER _ OPTYMALIZACJA KOSZTÓW CHMURY

Chmura AWS – co nowego?

Jakich nowinek związanych z chmurą AWS nie można było przegapić?

W styczniu zaprezentowano AWS Supply Chain, czyli nową aplikację w chmurze, poprawiającą widoczność łańcucha dostaw. Dostarcza wiele użytecznych informacji, przez co pozwala ograniczyć ryzyko zakłóceń i nieprawidłowości, a także pomaga obniżać koszty oraz poprawiać doświadczenia klientów. Więcej informacji można znaleźć w artykule „AWS Announces AWS Supply Chain”.

Przedsiębiorców nieprzekonanych do przejścia na chmurę publiczną AWS zachęcamy z kolei do lektury testymoniali zadowolonych użytkowników, zebranych we wpisie: „AWS customers shed light on their ERP cloud transformations with RISE with SAP”. Rok 2022 był wyjątkowo korzystny dla firm przechodzących na ERP na chmurze, korzystając z modelu RISE w stale rozwijającej się współpracy z SAP.

Migracja do chmury - usługi, narzędzia, oprogramowanie

Similar posts

NASTĘPNY KROK?

Optymalna kosztowo chmura dla biznesu to nasza specjalność. Doradzamy, migrujemy, szkolimy i analizujemy. Poznaj zakres naszych usług.

ZOBACZ WIĘCEJ