Chmura AWS

Chmura AWS – technologiczne nowinki i wydarzenia branżowe ☁ 08/2022

Zapraszamy do lektury artykułu, który przedstawia najnowsze trendy w rozwiązaniach chmurowych AWS z sierpnia 2022 ➡


Aby w pełni wykorzystać zalety chmury, w tym obniżone koszty i zwiększoną sprawność biznesową, należy zdefiniować i zrealizować plan migracji, który jest dostosowany do aktualnych możliwości danej organizacji. Jednocześnie ważne jest, aby wiedzieć, jak optymalizować infrastrukturę chmury AWS pod kątem zrównoważonego rozwoju. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy do lektury poniższego artykułu, który przedstawia najnowsze trendy w rozwiązaniach chmurowych z sierpnia 2022.

Optymalizacja infrastruktury AWS pod kątem zrównoważonego rozwoju

W miarę jak organizacje dostosowują swój biznes do zrównoważonych praktyk, ważne jest, aby dokonać weryfikacji każdego obszaru funkcjonalnego. Jeśli budujesz, wdrażasz i utrzymujesz infrastrukturę IT, to poprawa jej wpływu na środowisko wymaga podejmowania świadomych decyzji.

Na jakie aspekty należy zwrócić szczególną uwagę? Tego dowiesz się z artykułu „Optimizing your AWS Infrastructure for Sustainability – Databases”, w którym przedstawiono wybory technologiczne, zasady projektowania i zalecane działania w celu optymalizacji i zwiększania wydajności baz danych. Trzeba bowiem pamiętać, że wraz ze wzrostem ilości danych ważne jest skalowanie pojemności bazy danych zgodnie z obciążeniem użytkowników, usuwanie zbędnych danych, optymalizacja zapytań do bazy danych oraz maksymalizacja wydajności.

Warte uwagi są również pozostałe trzy publikacje z serii. Pierwsza z nich przedstawia strategie optymalizacji warstwy obliczeniowej architektury AWS. Drugi artykuł skupia się natomiast na warstwie pamięci masowej infrastruktury AWS i przedstawia zalecenia, które można wykorzystać do przechowywania danych w sposób zrównoważony. Trzecia z publikacji koncentruje się natomiast na warstwie sieciowej infrastruktury AWS.

Optymalizacji kosztów chmury AWS

Czy znasz już AWS Pricing Calculator? Jest to internetowe narzędzie do planowania, które można wykorzystać do sporządzania szacunkowych obliczeń dla przypadków użycia AWS – w tym do modelowania rozwiązań przed ich zbudowaniem, poznawania zakresów cenowych usług AWS czy planowania wydatków. Dostępne są bowiem setki usług AWS i jeszcze więcej sposobów ich łączenia, dlatego narzędzie, które pozwala połączyć wiele usług w celu oszacowania ceny w oparciu o przewidywane wzorce użytkowania jest niezwykle pomocne. Jeśli chcesz bliżej poznać możliwości AWS Pricing Calculator, przeczytaj artykuł Estimate the cost for your architecture solution with AWS Pricing Calculator.

CLOUDMIZER _ OPTYMALIZACJA KOSZTÓW CHMURY

Migracja do AWS – co nowego w sierpniu 2022?

Ostatnie badanie przeprowadzone przez The Hackett Group wykazało, że firmy, które migrowały do AWS z usług typu on-premises, osiągnęły wymierną wartość biznesową w postaci spadku nieplanowanego czasu przestoju o 69%, krótszego czasu wprowadzania na rynek nowych funkcji o 43%, wzrostu koncentracji pracowników na innowacjach o 29% czy też oszczędności kosztów na infrastrukturze technologicznej o 20%. Jeśli również chcesz zwiększyć potencjał biznesowy swojej firmy dzięki migracji do chmury AWS, zachęcamy do lektury publikacji „Migrating to the cloud with cost management in mind”.

Migracja do chmury - usługi, narzędzia, oprogramowanie

Similar posts

NASTĘPNY KROK?

Optymalna kosztowo chmura dla biznesu to nasza specjalność. Doradzamy, migrujemy, szkolimy i analizujemy. Poznaj zakres naszych usług.

ZOBACZ WIĘCEJ