Chmura Azure

Chmura Azure – technologiczne nowinki i wydarzenia branżowe ☁ 11/2022

Zapraszamy do lektury artykułu z przeglądem najnowszych wydarzeń i informacji na temat infrastruktury Azure ➡


Kwestie związane z wydajnością, bezpieczeństwem i optymalizacją kosztową rozwiązań chmurowych budzą wiele emocji. Z tego względu zapraszamy do lektury artykułu, w którym znaleźć można przegląd najnowszych wydarzeń z konferencji OCP Global Summit czy Microsoft Ignite, a także szereg przydanych informacji na temat infrastruktury Azure AI i NVIDIA NeMo Megatron, czy Azure Network Watcher, Microsoft Cost Management i Azur Migrate. Zapraszamy do lektury!

Bezpieczeństwo sprzętu w chmurze Azure - OCP Global Summit

Podczas OCP Global Summit firma Microsoft miała okazję zaprezentować efekt prac prowadzonych z członkami projektu OCP, czyli wiodącej grupy branżowej zajmującej się innowacjami sprzętowymi typu open source oraz podzielić się doświadczeniami na temat budowania niezawodnej, zaufanej i zrównoważonej chmury. Jednym z kluczowych obszarów, w którym obserwowany jest ciągły nacisk, jest bowiem wprowadzanie ogólnobranżowych standardów w zakresie bezpieczeństwa platform chmurowych.

Rozwiązanie problemu upatruje się w nowych narzędziach takich jak Caliptra, Hydra czy Kirkland. Więcej na ich temat dowiedzieć się można z lektury artykułu „Delivering consistency and transparency for cloud hardware security” autorstwa Rani Borkara, wiceprezesa korporacyjnego ds. systemów sprzętowych i infrastruktury platformy Azure.

Microsoft Ignite: rozwiązania dla większej wydajności i produktywności

Ostatnie lata upływają przedstawicielom świata biznesu pod znakiem gwałtownych zmian społecznych i gospodarczych, a także tych dotyczących krajobrazu politycznego, technologii czy metod pracy. Organizacje dostosowują się do nowych warunków, a rozwiązania cyfrowe, w tym i chmura, im to ułatwiają. W niepewnych czasach biznes chce bowiem osiągać lepsze wyniki mniejszym kosztem i mieć większy wybór możliwości. Właśnie dlatego tematyka tegorocznej konferencji Ignite skoncentrowana była przede wszystkim na tym, jak zwiększać produktywność z wykorzystaniem chmury obliczeniowej Azure.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat architektury natywnej dla chmury, Azure App Service i Azure Spring Cloud, Power Platform i Power Pages, a także Power UP, to koniecznie przeczytaj arykuł Ashmi Chokshi, dyrektora generalnego ds. innowacji cyfrowych i aplikacji platformy Azure, zatytułowany „Modernize with Microsoft Cloud, the most complete developer platform”.

Infrastruktura Azure AI i NVIDIA NeMo Megatron

Przetwarzanie języka naturalnego (NLP), automatyczne rozpoznawanie mowy (ASR) i przetwarzanie tekstu na mowę (TTS) stają się coraz bardziej powszechne w dzisiejszym świecie. Czy to jednak koniec możliwości? Zdecydowanie nie. Dowodem tego jest platforma o szerokim spektrum możliwości – NeMo Megatron do szkolenia i wdrażania LLM. „Szybkość i skala są kluczem do tworzenia dużych modeli językowych, a najnowsza wersja środowiska NVIDIA NeMo Megatron wprowadza nowe techniki, które zapewniają o 30% szybsze szkolenie dla LLM” — powiedział Paresh Kharya, starszy dyrektor ds. przyspieszonych obliczeń w firmie NVIDIA. „Testy firmy Microsoft z NeMo Megatron 530B pokazują również, że instancje Azure NDm A100 v4 obsługiwane przez procesory graficzne NVIDIA A100 Tensor Core i sieć NVIDIA InfiniBand zapewniają atrakcyjną opcję osiągania przyspieszeń treningu liniowego na masową skalę”. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Azure AI oraz NeMo Megatron, to koniecznie przeczytaj artykuł „Azure Scales 530B Parameter GPT-3 Model with NVIDIA NeMo Megatron” autorstwa Rachel Pruitta.

Azure Network Watcher – poznaj jej możliwości

Czy wiesz, czym jest i jakie problemy rozwiązuje Azure Network Watcher? W skrócie można powiedzieć, że Azure Network Watcher oferuje cały zestaw narzędzi do wizualizacji, monitorowania, diagnozowania i rozwiązywania problemów z siecią w środowiskach platformy Azure i chmury hybrydowej. Przez to użytkownicy mogą efektywniej zarządzać posiadanymi sieciami pod kątem wydajności, łączności, bezpieczeństwa i problemów ze zgodnością, a ponadto skutecznie rozwiązywać problemy dzięki wglądom i proaktywnym alertom, skutecznie skracając w ten sposób średni czas rozwiązywania problemów z siecią.

Jeśli chcesz poznać nowe ulepszenia funkcji dostępne w pakiecie Network Watcher, polecamy lekturę artykułu „Visualize and monitor Azure & hybrid networks with Azure Network Watcher”, który w skoncentrowanej i przejrzystej formie dostarcza najważniejszych informacji.

CLOUDMIZER _ OPTYMALIZACJA KOSZTÓW CHMURY

Najnowsze aktualizacje usługi Cost Management i optymalizacja kosztów przy użyciu Azure Migrate

Michael Flanakin, główny menedżer produktu Microsoft Cost Management w artykule „Cost Management updates – September 2022”, wskazuje, że niezależnie od tego, jakiej wielkości firmą zarządzamy, kwestie przepływu finansów są niezwykle istotne. Z tego względu przedstawia on kilka najnowszych ulepszeń i aktualizacji Microsoft Cost Management – w tym możliwość monitorowania budżetu z poziomu aplikacji mobilnej platformy Azure, weryfikowania nadchodzących nowinek w Cost Management Labs czy nowych zasad licencyjnych obowiązujących od 1 października 2022 roku.

 

Na koniec polecamy lekturę artykułu „Cost optimization using Azure Migrate”, którego autorem jest Shiva Shastri. Przedstawia on zalety korzystania z usługi Azure Migrate w kontekście oceny gotowości do migracji i optymalizacji kosztów z tym związanych.

Migracja do chmury - usługi, narzędzia, oprogramowanie

Similar posts

NASTĘPNY KROK?

Optymalna kosztowo chmura dla biznesu to nasza specjalność. Doradzamy, migrujemy, szkolimy i analizujemy. Poznaj zakres naszych usług.

ZOBACZ WIĘCEJ