Chmura Google

Chmura Google – technologiczne nowinki i wydarzenia branżowe ☁ 11/2022

Zapraszamy do lektury artykułu, który przedstawia najnowsze trendy w rozwiązaniach chmurowych Google ➡


Możliwości chmury Google są olbrzymie. Warto więc na bieżąco śledzić najnowsze trendy i wydarzenia, aby móc najlepsze praktyki wdrażać w swoim biznesie. Z naszego artykułu dowiesz się, jak Google Cloud wspiera branżę motoryzacyjną, jak minimalizować koszty chmury, na co zwracać uwagę podczas migracji oraz co wydarzyło się podczas Google Cloud Next '22. Zapraszamy do lektury!

Jak chmura Google wspiera branżę motoryzacyjną?

Scorpio-N to jeden z najnowszych modeli SUV-ów dostępnych w ofercie indyjskiego koncernu Mahindra. Aby uatrakcyjnić dzień premiery, firma zdecydowała się na przeniesienie części wydarzenia do świata cyfrowego. 30 lipca 2022 roku odnotowali oni ponad 25 000 zapytań o rezerwację w pierwszej minucie i 100 000 zapytań o rezerwację w ciągu pierwszych 30 minut, co przyniosło łącznie 2,3 miliarda dolarów zysku ze sprzedaży samochodów. Jakie w tym wszystkim znaczenie miała chmura Google?

Dzięki Google Cloud Platform możliwe było zbudowanie oszczędnego, wysoce wydajnego, szybkiego solidnego i w pełni skalowalnego systemu, który był w stanie wytrzymać wzmożone obciążenie w dniu premiery. Choć przypadki użycia związane z rezerwacją zamówień są dość powszechnymi scenariuszami w budowie cyfrowych produktów, to jednak szczególnym wyzwaniem była tu obsługa dużej ilości zamówień w bardzo krótkim czasie i zapewnienie niemal natychmiastowego czasu reakcji użytkownika końcowego. Jak zaprojektowany został cały proces? Które z funkcjonalności Google Cloud okazały się najbardziej przydatne? O tym przeczytać można w artykule „100,000 new SUVs booked in 30 minutes: How Mahindra built its online order system”, który gorąco polecamy.

Infrastruktura Google Cloud dostosowana do obciążeń roboczych

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat nowych wersji i możliwości Google Cloud Platform w kontekście popularnych obciążeń roboczych, począwszy od AI/ML, przez wysoko wydajne przetwarzanie danych i analitykę danych, po SAP, VMware i mainframe'y, to polecamy artykuł „Google Cloud infrastructure enhancements tailored for your workloads”. W tekście przedstawiono najważniejsze informacje dotyczące chmury Google oraz odnośniki do wartościowych materiałów dostępnych udostępnionych podczas Google Cloud Next '22.

Jak zminimalizować koszty chmury Google?

Na zadane powyżej pytanie odpowiada Afrina M, Product Manager z Google Cloud w artykule „Cloud Logging pricing for Cloud Admins: How to approach it & save cost”. Raport Flexera State of the Cloud Report 2022 wykazał, że spore wydatki na chmurę są po prostu marnowane, a jednym z obszarów, który często jest pomijany w budżetowaniu, są logi. Może to stanowić znaczący koszt, zwłaszcza jeśli nie dokłada się większych starań do optymalizacji.

Cloud Logging to w pełni zarządzane rozwiązanie do obsługi rejestrów w czasie rzeczywistym, które umożliwia pobieranie, kierowanie, przechowywanie, wyszukiwanie i analizowanie dzienników w celu łatwego rozwiązywania problemów związanych z incydentami przy użyciu danych z logów. Może zbierać dane z chmury on-prem, Google Cloud i innych chmur za pomocą agentów open source, które obsługują ponad 150 usług. W przeciwieństwie do tradycyjnych modeli licencjonowania lub rozwiązań do samodzielnego hostowania dzienników model cenowy Cloud Logging jest prosty i oparty na rzeczywistym wykorzystaniu. Jeśli chcesz poznać bliżej różne elementy Cloud Logging i uzyskać odpowiedzi na kilka najczęściej zadawanych pytań dotyczących cen, to zdecydowanie powyżej wspomniany artykuł jest warty uwagi.

Inteligentna migracja i modernizacja dzięki Google Cloud Migration Center

W naszym zestawieniu nowinek związanych z Google Cloud nie mogło także zabraknąć informacji na temat migracji do chmury i modernizacji, gdyż są to wyjątkowo złożone i wieloaspektowe wyzwania. Pomóc w całym procesie może rozwiązanie Google Cloud Migration Center, które zostało zaprezentowane podczas Google Cloud Next '22. Migration Center ma za zadanie usprawnić podróż po chmurze za pomocą inteligentnych, opartych na danych spostrzeżeń i możliwych do zastosowania rekomendacji. Dzięki temu szybciej i z większym zaufaniem można podejmować krytyczne decyzje dotyczące optymalnych ścieżek migracji i modernizacji dla danej organizacji. Więcej informacji na temat Migration Center znaleźć można w artykule „Migrate and modernize intelligently with Google Cloud Migration Center”.

CLOUDMIZER _ OPTYMALIZACJA KOSZTÓW CHMURY

Google Cloud Next '22 – najważniejsze wydarzenia

Tegoroczne spotkanie Google Cloud Next '22 rozpoczęło się 24-godzinną transmisją na żywo od inauguracyjnej prezentacji w Nowym Jorku. Następnie uczestnicy wydarzenia przenieśli się na zachód, aby zapoznać się z prelekcją „Top 10 Cloud Predictions” transmitowaną prosto z siedziby Google Cloud w Sunnyvale w Kalifornii. Podczas całego eventu deweloperzy z różnych zakątków świata mieli okazję uczestniczyć w wielu sesjach tematycznych poświęconych chmurze Google. Zachęcamy do zapoznania się z nimi – linki do relacji znaleźć można w artykule „All 123 things we announced at Google Cloud Next '22”.

 

Zachęcamy także do udziału w webinarze na temat odkrywania spostrzeżeń dzięki Log Analytics obsługiwanemu przez BQ w Cloud Operations, które zaplanowane jest na 15.11.2022. Spotkanie poprowadzą Afryna M oraz Charles Baera, managerowie produktu z Google Cloud oraz Cloud Logging. Link do rejestracji znajduje się TUTAJ.

Migracja do chmury - usługi, narzędzia, oprogramowanie

Similar posts

NASTĘPNY KROK?

Optymalna kosztowo chmura dla biznesu to nasza specjalność. Doradzamy, migrujemy, szkolimy i analizujemy. Poznaj zakres naszych usług.

ZOBACZ WIĘCEJ