Chmura Google

Chmura Google – technologiczne nowinki i wydarzenia branżowe ☁ 01/2023

Zapraszamy do lektury artykułu, który przedstawia najnowsze trendy w rozwiązaniach chmury Google ze stycznia 2023 ➡


Rozwiązania chmurowe to technologia przyszłości. Przedsiębiorcy interesujący się tematem powinni być na bieżąco z newsami związanymi z poczynaniami liderów w branży, do których należy m.in. Google Cloud. W tym wpisie polecamy artykuły związane z jednymi z najważniejszych zagadnień, m.in. optymalizacją kosztów i zrównoważonym rozwojem. Dla tego polecamy i odsyłamy do niezwykle przydatnych poradników dla firm oraz startupów planujących migrację do chmury Google.

Optymalizacja kosztów chmury Google

W ostatnich latach jedne z największych wyzwań w biznesie są powiązane z ekologią i optymalizacją kosztów. Tematy te jak najbardziej się łączą – korzystanie z tzw. zielonej energii nie tylko jest mniej szkodliwe dla środowiska, ale też tańsze. Przy stale rosnących cenach prądu zwrot w stronę odnawialnych źródeł jest odpowiedzialnym i opłacalnym rozwiązaniem. Niestety, w większości przypadków nie są one wystarczająco efektywne – farmy wiatrowe i słoneczne są zależne od warunków pogodowych.

Dzięki współpracy z OVO Energy środowiska pracy uruchomione w regionie Google Cloud w momencie zwiększonego zapotrzebowania mogą czerpać z lokalnych sieci elektrycznych, które w mniejszym stopniu przyczyniają się do emisji dwutlenku węgla. Temat został szeroko omówiony w artykule „Build greener software on Google Cloud using VertFlow from OVO Energy”.

Migracja do Google Cloud – co nowego?

Wydarzenia ostatnich lat przyczyniły się do dynamicznego rozwoju technologii chmurowych. Obecnie można zaobserwować pewną zmianę priorytetów – dla przykładu, w 2020 roku najważniejszą kwestią była identyfikacja najlepiej dopasowanych środowisk pracy. O tym, jak obecnie wygląda sytuacja, można było dowiedzieć się 31 stycznia (9:00AM PST) podczas darmowej dyskusji, podczas której Bill Martorelli, główny analityk w Forrester, oraz Priyanka Vergadia, Staff Developer Advocate w Google Cloud, pogłębiali wnioski z badania „State of Public Cloud Migration” z 2022 roku. Omawiano takie zagadnienia, jak m.in.:

  • Dlaczego coraz więcej globalnych organizacji przyspiesza migrację do chmury?
  • Jakimi czynnikami kierują się globalne organizacje przy wyborze dostawców usług w chmurze?
  • Jakie korzyści informatyczne i biznesowe odnoszą globalne organizacje po migracji?

Więcej informacji we wpisie: „Get migrating in 2023: join our upcoming fireside chat featuring Forrester”.

Osoby zainteresowane tematem migracji baz danych Oracle i SQL Server do Google Cloud powinny natomiast koniecznie sprawdzić opublikowany niedawno artykuł, wzbogacony o poradniki wideo przygotowane przez specjalistów Google Cloud: „Migrating your Oracle and SQL Server databases to Google Cloud”.

Chmura Google dla startupów

Google publikuje również cenne materiały dla właścicieli startupów. Szczególnie polecamy zapoznać się z artykułem, w którym wymienione są produkty, które z powodzeniem można wykorzystać na platformie Google Cloud. Zachęcamy do lektury: „The top 8 products startups use on Google Cloud”.

Przy okazji jak najbardziej warto też zacząć śledzić serię poradników dedykowanych właścicielom startupów, która ma wprowadzić ich w cały proces migracji na chmurę. Dzięki przejrzystym tekstom i nagraniom wideo można dowiedzieć się, jak najlepiej korzystać z technologii Google Cloud. Treści można znaleźć we wpisie: „Optimize and scale your startup - A look into the Build Series”.

CLOUDMIZER _ OPTYMALIZACJA KOSZTÓW CHMURY

Zrównoważony rozwój dzięki chmurze Google

W kontekście chmury Google dla firm ogromne znaczenie mają tematy związane ze zrównoważonym rozwojem, a także z niezawodnością usług. Polecamy lekturę ciekawego artkułu: „Everything you need to know about architecting reliable infrastructure for Google Cloud workloads”. Nir Tarcic (Starszy Inżynier Personalny) oraz Kumar Dhanagopal (Programista rozwiązań międzyproduktowych) opisują, jak Google reaguje na awarie infrastruktury i w jaki sposób jest w stanie szybko je usunąć, a także jakie innowacje są wprowadzane, aby zapobiegać problemom oraz zwiększać odporność infrastruktury Google Cloud.

Migracja do chmury - usługi, narzędzia, oprogramowanie

Similar posts

NASTĘPNY KROK?

Optymalna kosztowo chmura dla biznesu to nasza specjalność. Doradzamy, migrujemy, szkolimy i analizujemy. Poznaj zakres naszych usług.

ZOBACZ WIĘCEJ