Google Cloud Platform to przede wszystkim rozwiązanie dla wszystkich firm, korporacji, ale też właścicieli stron czy blogów. W GCP każdy może zbudować idealnie dopasowaną infrastrukturę IT, wykorzystując dostarczone usługi i komponenty. Google Cloud Platform jest powszechnie wykorzystywanym narzędziem przez firmy z branży IT, które zajmują się wytwarzaniem oprogramowania środowisku rozproszonym. To właśnie chmura, dzięki cechom skalowalności nadaje się idealnie do realizowania idei ciągłego rozwoju naszych aplikacji.
O użyteczności wykorzystania Google Cloud Platform poświadczyć mogą największe firmy na świecie, które na co dzień wykorzystują funkcjonalność chmury obliczeniowej w swoim działaniu. Jakie to firmy? Przede wszystkim:
- Twitter, który chmurę obliczeniową wykorzystuje do przechowywania olbrzymiego zbioru niejednorodnych danych,
- Revolut, który dzięki modułowości opartej na kubernetyzacji może wprowadzać w chmurze obliczeniowej usprawnienia poszczególnych funkcjonalności bez ryzyka awarii całego systemu,
- Spotify, który dzięki chmurze obliczeniowej może obsłużyć milionów użytkowników w jednym czasie,
- New York Times, który chmurę obliczeniową wykorzystuje do archiwizowania milionów danych.
Korzyści wynikające z wykorzystania Google Cloud Platform
Jakie są główne korzyści wynikające z możliwości wykorzystania Google Cloud Platform w swojej organizacji? Przede wszystkim bardzo łatwy proces wdrażania się we wszystkie funkcjonalności narzędzia. Pomimo mnogości opcji, nawigowanie po Google Cloud Platform jest bardzo intuicyjne. Co więcej, zawsze mamy możliwość skorzystania ze wsparcia partnera w postaci Cloud Partners, który zaznajomi nas z możliwościami i potencjałem wykorzystania chmury obliczeniowej. Co więcej, doświadczeni architekci Cloud Partners pomogą nam w zaplanowaniu optymalnej strategii migracji do chmury, a także umożliwią nam wykorzystanie narzędzia Cloudmizer, który obniży koszty obsługi chmury nawet o 90%.
To jednak nie wszystko. Jeśli nasza firma już teraz wykorzystuje zaawansowaną infrastrukturę informatyczną, Google Cloud Platform umożliwi bezproblemową integrację w ramach hybrid cloud. To sprawi, że wszystkie procesy biznesowe realizowane w ramach naszej organizacji będą bazowały na jednorodnym przepływie informacji. Oprócz szerokiej funkcjonalności i bogatych możliwości integracji, Google Cloud Platform zapewnia nam również najwyższe bezpieczeństwo całej chmury obliczeniowej. O bezpieczeństwie rozwiązania świadczyć mogą liczne certyfikaty bezpieczeństwa IT.
Jakie usługi wchodzą w skład Google Cloud Platform?
Jakie są najpopularniejsze narzędzia, które wchodzą w skład Google Cloud Platform? Przede wszystkim możliwość migracji już stworzonych maszyn wirtualnych do chmury obliczeniowej, dzięki czemu rozwiązanie może być dalej rozwijane w bezpiecznych warunkach.
W ramach rozwiązań dostępnych w Google Cloud Platform możemy również postawić w pełni funkcjonalną hurtownię danych, która umożliwi efektywne zarządzanie ogromnymi zbiorami danych zgromadzonych w chmurze. To jednak nie wszystko. Jedną z popularniejszych usług świadczonych przez chmurę obliczeniową Google jest usługa Anthos, za pośrednictwem której możemy tworzyć nowoczesne oprogramowanie i aplikacje oparte na chmurze obliczeniowej.
Nie mniej ważne są usługi Analizy Danych. Google Cloud Platform dostarcza nam szereg narzędzi, które umożliwiają analizę danych, ich wizualizację, przetwarzanie oraz wykorzystywanie ich do podejmowania kluczowych decyzji biznesowych.
Jakie może być zastosowanie Google Cloud Platform w Twojej firmie?
W jaki sposób każda organizacja może efektywnie wykorzystać Google Cloud Platform i cały ekosystem usług dostarczanych przez Google?
GCP może być wykorzystywane między innymi do projektowania i tworzenia nowoczesnych stron internetowych, ale też aplikacji mobilnych. To zaledwie wierzchołek góry lodowej potencjału, jaki niesie za sobą usługa Google Cloud Platform. Analiza ogromnych zbiorów danych, magazynowanie wszelkich danych o systemach firmowych, wdrożenie skutecznych procedur bezpieczeństwa IT dzięki możliwości kontroli rejestrów w czasie rzeczywistym czy usuwanie jakichkolwiek niedoróbek i luk w zabezpieczeniach naszych systemów.
Google Cloud Platform może służyć usprawnieniu firmowych procesów bazujących na Sztucznej Inteligencji i Uczeniu Maszynowym nawet w sytuacji, gdy nasza organizacja już wcześniej korzystała z popularnych rozwiązań chmurowych innego dostawcy. Łączenie chmur to ogromny atut, który doceni każda nowoczesna firma szukająca różnych rozwiązań chmury obliczeniowej na rynku.