Chmura Google

Internetowy Alphabet Chmury

Sprawdź, czym jest Google Cloud Platform i jaką wartość dodaną przyniesie Twojej firmie.


Czy Twoja firma chce wejść na wyższy poziom technologiczny relatywnie małym kosztem? Czy chcesz jednocześnie zabezpieczyć lepiej swoje zasoby i czerpać korzyści z wielu funkcjonalności, które zwiększą efektywność procesów biznesowych? Google Cloud Platform dostarczy Ci potężnych narzędzi niezbędnych do rozwoju organizacji. Sprawdź, czym jest GCP i jaką wartość dodaną przyniesie Twojej firmie.

Czym dokładnie jest Google Cloud Platform?

Google Cloud Platform to odpowiedź na rosnące potrzeby nowoczesnych organizacji, które potrzebują czegoś więcej, niż gromadzenia danych. Chmura obliczeniowa w postaci GCP umożliwia nam analizę danych, przetwarzanie ich, a nawet wytwarzanie i rozwój oprogramowania. Nie powinniśmy mylić dwóch, pozornie podobnych rozwiązań takich jak Google Cloud Platform i Google Drive. Google Drive to usługa umożliwiająca jedynie gromadzenie i udostępnianie zasobów w ramach swojego konta Google.

Google Cloud Platform to natomiast znacznie bardziej zaawansowane narzędzie, które staje się powoli standardem w przypadku tworzenia systemów rozproszonych, zarządzania sieciami oraz przetwarzania dużych zbiorów danych. Zaawansowana chmura obliczeniowa Google oferuje nam praktycznie nieograniczoną przestrzeń oraz ponad 100 dodatkowych usług, które możemy dopasowywać i wykorzystywać zgodnie z naszymi potrzebami.

 
 

Dla kogo rozwiązanie Google Cloud Platform jest idealne?

Google Cloud Platform to przede wszystkim rozwiązanie dla wszystkich firm, korporacji, ale też właścicieli stron czy blogów. W GCP każdy może zbudować idealnie dopasowaną infrastrukturę IT, wykorzystując dostarczone usługi i komponenty. Google Cloud Platform jest powszechnie wykorzystywanym narzędziem przez firmy z branży IT, które zajmują się wytwarzaniem oprogramowania środowisku rozproszonym. To właśnie chmura, dzięki cechom skalowalności nadaje się idealnie do realizowania idei ciągłego rozwoju naszych aplikacji.

O użyteczności wykorzystania Google Cloud Platform poświadczyć mogą największe firmy na świecie, które na co dzień wykorzystują funkcjonalność chmury obliczeniowej w swoim działaniu. Jakie to firmy? Przede wszystkim:

  • Twitter, który chmurę obliczeniową wykorzystuje do przechowywania olbrzymiego zbioru niejednorodnych danych,
  • Revolut, który dzięki modułowości opartej na kubernetyzacji może wprowadzać w chmurze obliczeniowej usprawnienia poszczególnych funkcjonalności bez ryzyka awarii całego systemu,
  • Spotify, który dzięki chmurze obliczeniowej może obsłużyć milionów użytkowników w jednym czasie,
  • New York Times, który chmurę obliczeniową wykorzystuje do archiwizowania milionów danych.

Korzyści wynikające z wykorzystania Google Cloud Platform

Jakie są główne korzyści wynikające z możliwości wykorzystania Google Cloud Platform w swojej organizacji? Przede wszystkim bardzo łatwy proces wdrażania się we wszystkie funkcjonalności narzędzia. Pomimo mnogości opcji, nawigowanie po Google Cloud Platform jest bardzo intuicyjne. Co więcej, zawsze mamy możliwość skorzystania ze wsparcia partnera w postaci Cloud Partners, który zaznajomi nas z możliwościami i potencjałem wykorzystania chmury obliczeniowej. Co więcej, doświadczeni architekci Cloud Partners pomogą nam w zaplanowaniu optymalnej strategii migracji do chmury, a także umożliwią nam wykorzystanie narzędzia Cloudmizer, który obniży koszty obsługi chmury nawet o 90%.

 

Cloudmizer

 

To jednak nie wszystko. Jeśli nasza firma już teraz wykorzystuje zaawansowaną infrastrukturę informatyczną, Google Cloud Platform umożliwi bezproblemową integrację w ramach hybrid cloud. To sprawi, że wszystkie procesy biznesowe realizowane w ramach naszej organizacji będą bazowały na jednorodnym przepływie informacji. Oprócz szerokiej funkcjonalności i bogatych możliwości integracji, Google Cloud Platform zapewnia nam również najwyższe bezpieczeństwo całej chmury obliczeniowej. O bezpieczeństwie rozwiązania świadczyć mogą liczne certyfikaty bezpieczeństwa IT.

Jakie usługi wchodzą w skład Google Cloud Platform?

Jakie są najpopularniejsze narzędzia, które wchodzą w skład Google Cloud Platform? Przede wszystkim możliwość migracji już stworzonych maszyn wirtualnych do chmury obliczeniowej, dzięki czemu rozwiązanie może być dalej rozwijane w bezpiecznych warunkach.

W ramach rozwiązań dostępnych w Google Cloud Platform możemy również postawić w pełni funkcjonalną hurtownię danych, która umożliwi efektywne zarządzanie ogromnymi zbiorami danych zgromadzonych w chmurze. To jednak nie wszystko. Jedną z popularniejszych usług świadczonych przez chmurę obliczeniową Google jest usługa Anthos, za pośrednictwem której możemy tworzyć nowoczesne oprogramowanie i aplikacje oparte na chmurze obliczeniowej.

Nie mniej ważne są usługi Analizy Danych. Google Cloud Platform dostarcza nam szereg narzędzi, które umożliwiają analizę danych, ich wizualizację, przetwarzanie oraz wykorzystywanie ich do podejmowania kluczowych decyzji biznesowych.

Jakie może być zastosowanie Google Cloud Platform w Twojej firmie?

W jaki sposób każda organizacja może efektywnie wykorzystać Google Cloud Platform i cały ekosystem usług dostarczanych przez Google?

GCP może być wykorzystywane między innymi do projektowania i tworzenia nowoczesnych stron internetowych, ale też aplikacji mobilnych. To zaledwie wierzchołek góry lodowej potencjału, jaki niesie za sobą usługa Google Cloud Platform. Analiza ogromnych zbiorów danych, magazynowanie wszelkich danych o systemach firmowych, wdrożenie skutecznych procedur bezpieczeństwa IT dzięki możliwości kontroli rejestrów w czasie rzeczywistym czy usuwanie jakichkolwiek niedoróbek i luk w zabezpieczeniach naszych systemów.

Google Cloud Platform może służyć usprawnieniu firmowych procesów bazujących na Sztucznej Inteligencji i Uczeniu Maszynowym nawet w sytuacji, gdy nasza organizacja już wcześniej korzystała z popularnych rozwiązań chmurowych innego dostawcy. Łączenie chmur to ogromny atut, który doceni każda nowoczesna firma szukająca różnych rozwiązań chmury obliczeniowej na rynku.

 

Migracja do chmury - usługi, strategia i sprawdzone metody

Similar posts

NASTĘPNY KROK?

Optymalna kosztowo chmura dla biznesu to nasza specjalność. Doradzamy, migrujemy, szkolimy i analizujemy. Poznaj zakres naszych usług.

ZOBACZ WIĘCEJ