Chmura AWS

Dlaczego warto migrować do chmury dane z integratorem chmury?

Dowiedz się, dlaczego warto skorzystać z usług integratora chmury w procesie migracji danych do chmury.


Raport Flexera 2021 State of the Cloud pokazuje, że w 2021 roku już 99% organizacji korzysta z chmury prywatnej albo publicznej. Dlaczego jest to teraz aż tak popularne rozwiązanie? Chmura obliczeniowa ze względu na swoją elastyczność stała się jedną z najbardziej obiecujących technologii zarówno dla dużych korporacji, jak i startupów czy scaleupów. Co więcej, każdego dnia pojawia się coraz więcej produktów i usług IT skupionych wokół tego modelu świadczenia usług online. Jak więc bezpiecznie przejść cały proces migracji korporacyjnych danych do chmury? Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług integratora chmury, takiego jak Cloud Partners.

 
 

Różnica pomiędzy "dostawcą usług w chmurze" a "integratorem chmury"

Dostawcy usług w chmurze dostarczają produkty i usługi oparte na chmurze obliczeniowej dla różnych użytkowników – prywatnych i instytucjonalnych. Na ogół nie oferują zindywidualizowanych rozwiązań, ich zadaniem jest dostarczenie technologii. Wdrożeniem i organizacją chmury zajmuje się sam użytkownik.

Integratorzy chmury (eng. cloud integrator) to wyspecjalizowane podmioty kompleksowo pomagające firmom i innym organizacjom w zaplanowaniu i przeprowadzeniu migracji do chmury. Integrator chmury lepiej od dostawcy rozumie złożoność operacyjną i strategiczną przedsiębiorstw, a przede wszystkim, specyfikę zróżnicowanych środowisk danych. Nie skupia się on przy tym tylko na jednym rodzaju produktu, lecz dysponuje szeroką wiedzą, która umożliwia wybór najlepszego dostawcy chmury, a także trafną identyfikację potrzeb i ryzyk.

Kluczowe rozważania przy wyborze integratora chmury

Integrator chmury towarzyszy procesowi migracji danych do chmury na wielu odcinkach. Przede wszystkim jest w stanie wesprzeć firmę w trakcie migracji danych do chmury w aspekcie bezpieczeństwa. Wynika to z doświadczenia w pracy z architekturą chmurową oraz bardzo dobrą znajomością dostępnych na rynku rozwiązań. Przedsiębiorcy sami wskazują, że zapewnienie bezpieczeństwa danych jest ich najważniejszym wyzwaniem przy obsłudze usług chmurowych (Flexera 2021 State of the Cloud, strona 39).

Doświadczenie integratorów chmury pomaga również w podjęciu trafnych decyzji biznesowych. Pozornie tylko usługi chmurowe nie różnią się między sobą. Wsparcie potrzebne jest więc od początku, już na etapie wyboru dostawcy chmury. Platformy chmurowe udostępniają swoim użytkownikom inny zakres usług. Potrzeby każdej organizacji znacząco różnią się między sobą. Istotne jest więc, aby do celów i charakterystyki firmy dobrać odpowiednich dostawców, wraz z towarzyszącymi im narzędziami.

Podejmowane przez cloud integratora działania obejmują więc szeroki zakres: przygotowanie strategii bezpieczeństwa, przechowywania i tworzenia kopii zapasowych. Pomagają z jednej strony ocenić aktualne potrzeby firmy, a z drugiej, oszacować, co będzie potrzebne w przyszłości. Doświadczenie i wiedza dają podstawę trafnych rekomendacji dotyczących potrzebnej mocy obliczeniowej, pamięci masowej i przepustowości sieci. Klienci potrzebują również pomocy w integracji lokalnych środowisk z usługami w chmurze.

Wreszcie, usługobiorcy cloud integratora mogą niekiedy korzystać z autorskich pakietów narzędzi do zarządzania danymi w chmurze. Tak jest również w przypadku Klientów Cloud Partners. Od początku prowadzonej migracji otrzymują od nas dostęp do Cloudmizer, unikalnej aplikacji przygotowanej przez naszych doświadczonych architektów IT. Pozwala na stałe monitorowanie kosztów chmury, a także prognozę przyszłych wydatków. Daje również narzędzia do skutecznej optymalizacji kosztów chmury. Migracja danych z Cloud Partners to więc nie tylko bezpieczeństwo, ale również pewność wysokiej efektywności kosztowej – budżet przeznaczony na chmurę jest pod stałą kontrolą naszych Klientów.

Potrzebujesz bezpiecznej migracji danych do chmury? Skorzystaj z usług Cloud Partners, profesjonalnego integratora chmury

Każda organizacja wybiera rozwiązania chmurowe z własnych powodów. Bezpieczna migracja danych do chmury powinna realizować założone wcześniej cele. To właśnie integrator chmury będzie w stanie wnikliwie ocenić bieżące potrzeby firmy i przedstawić trafne rekomendacje na przyszłość.

Specjaliści Cloud Partners współpracowali dotychczas nad przygotowaniem i migracją danych przedsiębiorstw wielu różnych branż. Dogłębnie rozumiemy złożoność procesu migracji danych do chmury. Z lekkością poruszamy się przy tym po niuansach planowania bezpiecznej migracji i skutecznego zarządzania projektem. Z nami Twoja podróż do chmury publicznej lub hybrydowej będzie bezproblemowa i zakończy się sukcesem. Dodatkowo, dzięki Cloudmizer, koszty ponoszone na chmurę będą łatwe w zrozumieniu, kontroli i optymalizacji.

 

Cloudmizer

 

Szukasz prostej w obsłudze, łatwo skalowalnej i niezawodnej chmury dla swojej firmy? Zapytaj Cloud Partners o najlepsze rozwiązanie!

 

Migracja do chmury - usługi, strategia i sprawdzone metody

Similar posts

NASTĘPNY KROK?

Optymalna kosztowo chmura dla biznesu to nasza specjalność. Doradzamy, migrujemy, szkolimy i analizujemy. Poznaj zakres naszych usług.

ZOBACZ WIĘCEJ