Przede wszystkim cloud computing umożliwia magazynowanie i przechowywanie plików na zdalnych serwerach. Pozwala na współdzielenie plików na przestrzeni dyskowej (np. Google Drive, DropBox czy OneDrive). Warto docenić również dostęp do zasobów organizacji w chmurze w dowolnym czasie z każdego miejsca na świecie z dostępem do Internetu. Dzięki temu pracownicy danej organizacji mogą mieć zdalny dostęp do plików. Mogą je również współdzielić i pracować na jednym dokumencie w tym samym czasie.
2. DISASTER RECOVERY- ODTWARZANIE PO AWARII
Cenna jest również usługa uruchomienia kopii danych w chmurze w przypadku wystąpienia awarii lub katastrofy. Szybkie odzyskiwanie danych lub nawet brak przerwy w działaniu jest konieczny w przypadku większości organizacji (np. sklepów internetowych czy banków). Plan disaster recovery umożliwia szybki powrót do pracy. Zaletą usług w chmurze jest także możliwość wykonywania licznych kopii zapasowych, znajdujących się na odrębnych, oddalonych od siebie geograficznie serwerach. Dzięki temu organizacja może zabezpieczyć dane na wypadek awarii sprzętu czy katastrof (jak np. powódź czy pożar serwerowni).
Dzięki umiejętnym dobraniu rozwiązań firmy mogą skutecznie zoptymalizować procesy biznesowe, a tym samym usprawnić komunikację, dostęp do danych czy zmniejszyć koszty operacyjne.
3. KOMUNIKOWANIE SIĘ
Wysyłając codziennie maile, mało kto zastanawia się, że to również zasługa chmury obliczeniowej, podobnie jak nadawanie innych wiadomości tekstowych, głosowych i wideo oraz rozmowy online w czasie rzeczywistym dzięki licznym komunikatorom (Google Hangouts, Zoom.us. czy Cisco Webex). Chmura obliczeniowa umożliwia także połączenia globalne w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca (przy zachowaniu wysokiej jakości dźwięku i obrazu). Dzięki temu organizacje mogą śmielej ruszyć na podbój światowego rynku. Warto dodać, że pandemia koronawirusa, choć przyniosła wiele strat, to zdecydowanie zwiększyła popularność rozwiązań chmurowych, ułatwiających pracę zdalną.
4. USŁUGI OPTYMALIZUJĄCE PRACĘ
Tak naprawdę każdy dostawca chmury proponuje różne usługi, które dana organizacja może dopasować do specyfiki swojej działalności. Dzięki umiejętnym dobraniu rozwiązań firmy mogą skutecznie zoptymalizować procesy biznesowe, a tym samym usprawnić komunikację, dostęp do danych czy zmniejszyć koszty operacyjne. Warto skorzystać z porad doświadczonego partnera chmury, który pomoże dobrać usługi do potrzeb danej działalności. Wśród innych popularnych usług, przydatnych w biznesie są:
Edytory tekstów,
Arkusze kalkulacyjne,
Programy do tworzenia prezentacji,
Programy do modelowania baz danych,
Programy do robienia list i notatek,
Programy księgowe,
Kalendarze online,
Programy do tworzenia stron www.
5. CAŁODOBOWA POMOC
Oprócz oferowanych przez dostawcę chmury usług, warto również zyskać jego wsparcie w zakresie ewentualnych wdrożeń lub w przypadku wystąpienia awarii. Często sprawny kontakt i wsparcie techniczne są równie istotne, jak oferowane przez dostawcę cloud computingu usługi.
Usługi w chmurze umożliwiają przechowywanie danych, w tym automatyczne wykonywanie kopii zapasowych oraz szybkie ich odzyskanie w przypadku awarii lub katastrofy. Wiele rozwiązań cloud computingu (jak współdzielenie plików, komunikowanie się online czy edytowanie dokumentów w tym samym czasie) znacznie usprawnia pracę oraz pomaga optymalizować procesy biznesowe w organizacjach.
Dowiedz się, dlaczego warto skorzystać z usług integratora chmury w procesie migracji danych do chmury.
Cloud Partners
wrz 8, 2021
Get notified on new marketing insights
Be the first to know about new B2B SaaS Marketing insights to build or refine your marketing function with the tools and knowledge of today’s industry.