News

IT w produkcji i logistyce – konferencja GigaCon

Wzięliśmy udział w konferencji GigaCon - wydarzenie poświęcone tematyce zastosowania nowoczesnych rozwiązań IT w produkcji oraz w logistyce.


26 maja 2022 odbyło się bardzo ważne wydarzenie w całości poświęcone tematyce zastosowania nowoczesnych rozwiązań IT w sektorze produkcyjnym oraz w logistyce. Także i nasza firma miała w nie swój wkład – podczas konferencji reprezentował nas Marcin Kaczmarek, który wygłosił jedną z prelekcji. Co jeszcze działo się podczas tego eventu? Zapraszamy na krótką relację!

Rozwiązania dla produkcji i logistyki – kilka słów o wydarzeniu

 

Konferencja „IT w produkcji i logistyce” organizowana przez GigaCon odbyła się pod koniec maja 2022 roku. Jest to kolejne z serii wydarzenie, które, jak i poprzednie edycje, przyciągnęło wielu pasjonatów nowoczesnych technologii możliwych do zastosowania w wymienionych branżach.

Dzięki możliwości uczestniczenia zdalnego, grono odbiorców znacznie się powiększyło, a po dniu wystąpień, odpowiedź na pytania o przyszłość branży produkcyjnej i logistycznej stała się o wiele prostsza. Podczas konferencji poruszono także tematy związane z bieżącymi trendami i wyzwaniami, jakie napotkać mogą w codziennej pracy przedstawiciele branży produkcyjnej i logistycznej.

Kto wystąpił podczas konferencji „Rozwiązania dla produkcji i logistyki”?

 

Podczas konferencji odbyło się osiem prelekcji. Na temat rozwiązań IT w logistyce szpitali opowiadała Anna Gawrońska, która szczególną uwagę poświęciła rozwiązaniom mobilnym i automatom lekowym.

Przemysław Magiera w swojej prezentacji wykazał natomiast, jak zapewnienie pracownikom zakładów produkcyjnych natychmiastowego dostępu do kluczowych informacji umożliwia identyfikację nieefektywności, poprawę jakości i skrócenie procesów.

O tym, jak zbudować przewagę konkurencyjną firmy logistycznej przy pomocy nowoczesnych technologii Business Intelligence opowiadał z kolei Witold Kilijański z NewDataLabs. Po nim swoją prelekcję wygłosił Marek Kuropieska z firmy Aspekt, który przybliżał uczestnikom konferencji temat automatycznych bramek Rewista Gate Control oraz zagadnienia związane z precyzją i automatyzacją w rejestracji przepływu towarów.

Nie zabrakło także informacji na temat zarządzania zasobami IT, czasem pracy oraz bezpieczeństwem danych osobowych, o czym mówił Marcin Pera ze Statlook, a Bartłomiej Papisz z #LPPO wygłosił z kolei prelekcję o kluczowych kompetencjach managera w zmieniającym się otoczeniu.

Na koniec Adam Koliński z Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu przeprowadził analizę poziomu cyfryzacji polskich przedsiębiorstw logistycznych.

Cloud Partners na konferencji „IT w produkcji i logistyce”

 

Podczas konferencji GigaCon „IT w produkcji i logistyce” przedstawicielem Cloud Partners był Marcin Kaczmarek, który razem z Piotrem Blonkowskim z firmy Tech Data wygłosił prezentację na temat tego, jak chmura może wspierać logistykę. Podczas wystąpienia omówił on najpopularniejsze przykłady wykorzystania chmury w organizacjach logistycznych, opowiedział o standardowym procesie migracji oraz o kosztach rozwiązań chmurowych.

Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tym ważnym wydarzeniu i podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie wykorzystania rozwiązań chmurowych w branżach produkcyjnej i logistycznej.

Similar posts

NASTĘPNY KROK?

Optymalna kosztowo chmura dla biznesu to nasza specjalność. Doradzamy, migrujemy, szkolimy i analizujemy. Poznaj zakres naszych usług.

ZOBACZ WIĘCEJ