Chmura dla biznesu

Azure Migration and Modernization Program (AMMP) – sprawdź!

Planujesz migrację do chmury? Uzyskaj profesjonalne wsparcie w ramach The Azure Migration and Modernization Program. Poznaj szczegóły!


The Azure Migration and Modernization Program (AMMP) – profesjonalne wsparcie w zakresie migracji do chmury

Planujesz cyfrową transformację w swojej firmie lub innej organizacji? Microsoft wychodzi naprzeciw swoim klientom na każdym etapie tego procesu. Biorąc udział w specjalnym programie akceleracyjnym można znacznie uprościć i przyspieszyć przejście na technologię chmurową, a nawet odzyskać część poniesionych kosztów. Omawiamy, na czym dokładnie polega The Azure Migration and Modernization Program oraz dlaczego warto do niego dołączyć!

The Azure Migration and Modernization Program (AMMP) – główne założenia programu

Azure Migration and Modernization Program to program mający za na celu przyspieszanie migracji/modernizacji dzięki odpowiedniemu połączeniu najlepszych praktyk, zasobów i wiedzy ekspertów.

Jakie dokładnie wsparcie uzyskuje się w ramach AMMP? Kiedy ma się już przygotowaną strategię biznesową, Microsoft zajmuje się:

 • planowaniem
  • weryfikacja i ocena
  • TCO i uzasadnienie projektu
  • strategia migracji/modernizacji
 • przygotowaniem
  • zaplecze technologiczne
  • landing zone (początkowa konfiguracja środowiska chmurowego, umożliwiająca skuteczne przenoszenie oraz uruchamianie aplikacji w chmurze w sposób ciągły i skalowalny)
 • wdrożeniem
  • realizacja planu

Zespół specjalistów zapewnia kompleksowe wsparcie na każdym etapie, pomagając szybciej osiągać wyznaczone cele. W ten sposób uzyskuje się profesjonalną pomoc od momentu planowania, aż do pomyślnej realizacji. Dzięki temu można nie tylko znacznie skrócić czas trwania całej procedury, ale też obniżyć jej koszty oraz zmniejszyć potencjalne ryzyko, np. utraty danych, strat generowanych przez utrudnienia w funkcjonowaniu firmy czy nieprzewidzianych wydatków.

Jak Microsoft wspiera klientów poprzez AMMP?

W ramach AMMP Microsoft gwarantuje indywidualne podejście i rozwiązania dobrane do konkretnych potrzeb, m.in.:

 • wsparcie dla szerokiej gamy scenariuszy migracji i modernizacji w zakresie aplikacji, danych i infrastruktury;
 • pomoc w ocenie środowiska oraz planowaniu migracji w celu stworzenia solidnego uzasadnienia biznesowego i kosztu TCO, we współpracy z partnerami i narzędziami eksperckimi;
 • doradztwo w zakresie świadomego wykorzystania Microsoft Cloud Adoption Framework i Well Architected Framework w kwestiach związanych z m.in. bezpieczeństwem, zarządzaniem i projektowaniem sieci.

Udział w programie pozwala wymiernie zoptymalizować koszty migracji/modernizacji, a także osiągać trwałe rezultaty, poprzez m.in.:

 • rozszerzanie wiedzy i podnoszenie umiejętności w zakresie wykorzystania technologii chmurowych dzięki dotowanym szkoleniom technicznym Azure, prowadzonym przez Microsoft Learning i akredytowanych partnerów;
 • bezpłatne narzędzia do optymalizacji kosztów po przejściu na platformę Azure, takie jak Azure Migrate i Azure Cost Management;
 • wdrażanie metod zrównoważonego rozwoju przy jednoczesnym zwiększaniu wydajności operacyjnej podczas migracji ze środowiska lokalnego do chmury,
 • dobranie odpowiednich ofert w zależności od potrzeb i oczekiwań.

Zarówno migracja do chmury, jak i modernizacja są zaawansowanymi procesami, które powinny być prowadzone przez doświadczonych specjalistów, na podstawie odpowiednio przygotowanego planu. Tylko w ten sposób można wykorzystać pełny potencjał tej technologii, bez niepotrzebnych utrudnień czy zagrożeń. AMMP pozwala uzyskać m.in.:

 • natychmiastowy dostęp do opracowanych zasobów, przeznaczonych do obsługi działań związanych z migracją i modernizacją;
 • możliwość rozmowy ze specjalistą ds. sprzedaży platformy Azure, w celu uzyskania odpowiedzi na pytania dotyczące platformy Azure, migracji i modernizacji;
 • wskazówki od inżynierów Azure i partnerów usługi FastTrack, co pozwala znacznie ograniczyć ryzyko;
 • pomoc w planowaniu i opracowywaniu projektu oraz przenoszeniu środowisk pracy na platformę Azure;
 • dostęp do szkoleń technicznych i certyfikacji platformy Azure, dostosowanych do potrzeb organizacji, za pośrednictwem środowiska Microsoft Learn i akredytowanych partnerów;
 • niezbędne umiejętności w zakresie obsługi chmury, co pomaga dbać o długoterminową gotowość organizacyjną;
 • dostęp do spersonalizowanych, samodzielnie prowadzonych zasobów, pozwalających zaspokoić wyjątkowe potrzeby.

Do kogo jest skierowany The Azure Migration and Modernization Program?

Microsoft prowadzi różne programy wsparcia, dedykowane rozmaitym podmiotom gospodarczym i instytucjom. Wiele zależy od warunków – kryteria bywają dość szerokie. W praktyce uczestnikami najczęściej mogą liczyć małe i średnie przedsiębiorstwa, a także duże korporacje.

Program AMMP oferuje korzystanie z zasobów przydatnych dla organizacji o różnych rozmiarach. Jest dostępny dla klientów platformy Azure na całym świecie. Pokrycie języka lokalnego zależy jednak od dostępności zasobów. Nominacje mogą być zgłaszane samodzielnie przez klientów lub w ich imieniu, przez partnera bądź zespół obsługi konta Microsoft.

Jeśli planuje się migrację i/lub modernizację, a przy tym oczywiście jest się klientem Microsoft, warto zaaplikować do programu. Rozwiązanie to jest pod wieloma względami korzystne dla wszystkich podmiotów, które planują przenoszenie całej infrastruktury albo wprowadzanie zmian w istniejących aplikacjach celem przejścia w kierunku środowisk natywnych dla chmury.

Jakie korzyści niesie The Azure Migration and Modernization Program?

W materiałach dostarczanych przez Microsoft do organizacji zainteresowanych udziałem w AMMP można znaleźć cytat Marca Guntera, wiceprezesa ds. infrastruktury, planowania i inżynierii w CIBC:

„Jesteśmy w trakcie wieloletniej podróży transformacyjnej, a migracja do chmury stanowi ważny, pierwszy krok. Program Azure Migration and Modernization oferuje optymalne połączenie szkoleń, wskazówek dotyczących najlepszych praktyk, narzędzi i wyspecjalizowanych partnerów, które pozwala jak najlepiej spełniać potrzeby klientów. Co ważne, Microsoft jest przygotowany do pracy ramię w ramię i wykazał głębokie zaangażowanie w nasz sukces”[1].

Program ma za zadanie sprawić, że migracja/modernizacja będzie szybka, łatwa, bezpieczna i możliwie jak najbardziej opłacalna. Dostawcy usług chmurowych zależy na zadowoleniu klientów, dlatego nic dziwnego, że dokłada wszelkich starań, by jak najlepiej świadczyć swoje usługi. Microsoft ma też świadomość tego, jak ważne jest to, by przy tym pokazać użytkownikom, jak mogą z nich korzystać. Takie podejście jest zyskowne dla obu strony.

Do największych korzyści z udziału w AMMP można zaliczyć:

 • dobór sprawdzonej metodologii i najlepszych praktyk;
 • bezpłatne narzędzia do migracji do chmury z Azure;
 • dostęp do kompleksowej pomocy od FastTrack;
 • oferty na obniżenie kosztów migracji;
 • możliwość współpracy z wyspecjalizowanymi partnerami migracyjnymi;
 • umiejętności zdobywane dzięki szkoleniom technicznym.

Przygotowując się do takich zmian w firmie czy organizacji trzeba być gotowym na prawdziwą cyfrową rewolucję. Samodzielne podejmowanie tego wyzwania jest obarczone dużym ryzykiem – może doprowadzić do opóźnień, nieprzewidzianych kosztów, błędów i innych problemów. Jeśli sam proces ma być wykonany prawidłowo, a następnie przynosić wyłącznie korzyści, powinien być nadzorowany przez specjalistów.

Jak dołączyć do The Azure Migration and Modernization Program?

Proces dołączania do AMMP w praktyce jest bardzo prosty. Microsoft opisuje go w 3 krokach:

 1. Opowiedz o swoim projekcie migracji na stronie Azure.com/AMMP.
 2. Skontaktuj się z ekspertem, który określi właściwą kombinację zasobów i doradzi kolejne kroki.
 3. Skorzystaj ze wsparcia w zakresie oceny zasobów, a także ich migracji oraz modernizacji pod kątem pracy w środowisku Azure. Uzyskaj cenne wskazówki, które pozwolą zadbać o bezpieczeństwo, dobre zarządzanie i optymalizację kosztów.

W rzeczywistości procedura jest bardziej skomplikowana. Przed złożeniem aplikacji należy się odpowiednio przygotować, by zakwalifikować się do udziału w projekcie. Na tym etapie może potrzebne być fachowe wsparcie.

 

Cloudmizer

 

Dofinansowanie do The Azure Migration and Modernization Program

Programy akceleracyjne są niezwykle korzystne dla przedsiębiorstw i innych organizacji, ponieważ pomagają obniżyć koszty migracji/modernizacji, ograniczają ryzyko, a do tego po przyspieszają cyfrową transformację. W ramach programu AMMP można otrzymać m.in. bezpłatne narzędzia, zasoby, treści, wsparcie ekspertów, a także refundacje kosztów usług w zakresie np. tworzenia strategii migracji, testowania albo szkoleń i certyfikacji. W ten sposób można działać szybciej, bez niepotrzebnego ryzyka, równoważąc początkowe koszty przejścia na chmurę.

Polskie przedsiębiorstwa i instytucje mogą skorzystać z rozmaitych pakietów, oferujących wsparcie finansowe wynoszące od kilkuset do nawet kilkuset tysięcy dolarów. Każdy projekt jest inny, dlatego jest poddany osobnej analizie – warto też mieć na względzie to, że nie każdy może się zakwalifikować. Jeśli jednak chce się maksymalnie zwiększyć szanse na powodzenie, warto zwrócić się po pomoc do specjalistów.

Doświadczony zespół Cloud Partners całkowicie bezpłatnie przeprowadza analizę i ocenę możliwości pozyskania dofinansowania w ramach AMMP. Wystarczy wypełnić prosty formularz i odpowiedzieć na kilka pytań. Na podstawie przekazanych informacji ekspert ocenia perspektywy na możliwość dołączenia do programu, a także szacuje, na jakie dofinansowanie można liczyć i sprawdza, kiedy można je otrzymać. W razie potrzeby możesz nawiązać z nami współpracę, w ramach której pomożemy Ci jak najlepiej przygotować zgłoszenie.

Sprawdź, czy Twoja firma kwalifikuje się do AMMP! Formularz jest dostępny na stronie: Dofinansowanie Azure.

Migracja do chmury - usługi, strategia i sprawdzone metody

 

Partnerzy publikacji:

Microsoft Azure        Microsoft Azure

 

Similar posts

NASTĘPNY KROK?

Optymalna kosztowo chmura dla biznesu to nasza specjalność. Doradzamy, migrujemy, szkolimy i analizujemy. Poznaj zakres naszych usług.

ZOBACZ WIĘCEJ