Chmura AWS

Dlaczego warto skorzystać z programu AWS Migration Acceleration Program?

Na czym polega program AWS Migration Acceleration Program i jakie korzyści oferuje przedstawicielom świata biznesu? Dowiesz się z naszego artykułu.Migracja do chmury, jak każde inne firmowe przedsięwzięcie, musi być dobrze zaplanowane, aby sprzyjało rozwojowi firmy i było optymalne kosztowo. Aby móc cały ten proces przeprowadzić w sposób efektywny, warto skorzystać z AWS Migration Acceleration Program. Na czym on polega i jakie korzyści oferuje przedstawicielom świata biznesu? Tego dowiesz się z lektury poniższego artykułu.

MAP – co to jest i na czym polega?

AWS Migration Acceleration Program (w skrócie MAP) to kompleksowy i cieszący się dużą popularnością program dotyczący adaptacji rozwiązań chmurowych oparty na doświadczeniu AWS w migracji tysięcy przedsiębiorstw do chmury. Trzeba mieć bowiem świadomość, że tego typu zadania bywają skomplikowane i czasochłonne w procesowaniu, ale MAP może pomóc w świadomej i bezpiecznej migracji.

AWS Migration Acceleration Program zapewnia narzędzia, które pozwalają obniżyć koszty oraz zautomatyzować i przyspieszyć realizację migracji dzięki dostosowanym podejściom szkoleniowym, fachowej wiedzy ekspertów z AWS Professional Services oraz globalnej sieci zweryfikowanych partnerów AWS.

MAP wykorzystuje również sprawdzoną trójfazową strukturę procesu (ocena, mobilizacja i migracja oraz modernizacja), aby jeszcze lepiej pomóc w osiąganiu celów migracji. Dzięki dołączeniu do programu MAP można zbudować silne fundamenty chmury AWS, przyspieszyć wdrożenie, jednocześnie minimalizując ryzyko oraz równoważąc początkowe koszty migracji.

Migracja do chmury z MAP AWS

Jakie korzyści można osiągnąć dzięki AWS Migration Acceleration Program?

1. Ograniczenie ryzyka niepowodzenia projektu

Dołączenie do AWS Migration Acceleration Program zwiększa prawdopodobieństwo sukcesu migracji do chmury, gdyż współpraca z ekspertami staje się gwarancją właściwego doboru strategii, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb danego biznesu i analizą kosztów. Minimalizowanie ryzyka poprzez udział w AWS MAP oznacza także efektywne wykorzystanie posiadanych danych i zapewnienie im bezpieczeństwa. Co równie ważne, skuteczność działań podnosi właściwy wybór usług dostępnych w chmurze, skrojony na miarę realnych potrzeb danej firmy.

2. Transfer wiedzy

Program AWS MAP zapewnia stały dostęp do specjalistycznej wiedzy i know-how ekspertów, którzy posiadają bogate doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań chmurowych. Dzięki ich praktyce zyskujesz pewność, że cały proces migracji do chmury będzie przeprowadzony w sposób kompleksowy – bez potrzeby szukania wsparcia w kilku miejscach, porównywania dostępnych rozwiązań i rozpatrywania ich pod kątem potrzeb firmy.

3. Szybsza i efektywna migracja

Migracja do chmury AWS wymaga zaangażowania – zarówno finansowego, jak i kadrowego. Dzięki wypracowanym metodom AWS MAP i dostępności specjalistów gotowych do pomocy inwestycja ta realizowana jest bez zbędnych przestojów i szybko się zwraca. Doświadczenia zdobyte przez firmy, które z powodzeniem przeniosły swoje zasoby do chmury korzystając z AWS Migration Acceleration Program, są najlepszym dowodem – 31% średnia oszczędność kosztów infrastruktury i wzrost wydajności pracowników IT o 62%.

4. Lepsze przygotowanie zespołu

AWS MAP pozytywnie wpływa także na zwiększanie produktywności personelu, gdyż daje pracownikom możliwość przejścia z modelu pracy taktycznej do strategicznej. Jednocześnie zdecydowanie zwiększa się ich efektywność poprzez zmniejszenie czasu poświęcanego na zadania związane z administracją systemu. Co równie ważne, pracownicy mogą korzystać z pomocy ekspertów AWS Migration Acceleration Program na każdym etapie wdrożenia, przez co przyszłe użytkowanie chmury staje się prostsze i o wiele bardziej wydajne.

5. Zwiększona wydajność

Czy wiesz, że firmy, które przenoszą się do chmury AWS ze środowiska lokalnego, osiągają redukcję nieplanowanych przestojów o 69%? To z kolei pozytywnie wpływa na wydajność pracy każdego z działów wewnątrz firmy oraz efektywność kosztową. Dodatkowo prawidłowo przeprowadzona migracja do chmury może nie tylko zniwelować dług technologiczny, ale również pomóc uzyskać przewagę konkurencyjną.

6. Oszczędność czasu i pieniędzy

Firmy powinny zainteresować się programem AWS MAP również dlatego, że pomaga on zoptymalizować koszty. Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na posiadane programy i aplikacje, rosną również koszty infrastruktury. Lokalne zarządzanie zasobami wymusza regularne dokonywanie inwestycji w infrastrukturę. Oznacza to także konieczność utrzymywania działu IT nawet w okresie mniejszego zapotrzebowania. Migracja do chmury rozwiązuje te problemy, gdyż zapewnia łatwą skalowalność, dostosowaną do bieżących potrzeb biznesu. Co więcej, przystąpienie do AWS Migration Acceleration Program zmniejsza też koszty całego przedsięwzięcia i skraca czas migracji, gdyż nad wszystkim czuwają doświadczeni eksperci.

7. Pomoc w finansowaniu migracji

Zaletą AWS MAP jest również fakt, iż migracja do chmury jest przeprowadzona zarówno sprawnie technicznie, jak i z uwzględnieniem optymalizacji wydatków. Firmy dołączające do AWS Migration Acceleration Program mają bowiem możliwość upewnienia się, że migracja do AWS jest dla nich najlepszym wyborem, gdyż faza oceny może być finansowana przez AWS. Co więcej, jeśli zdecydują się kontynuować migrację, mogą pozyskać jeszcze większe dofinansowanie. Programy AWS Partner Funding zapewniają bowiem finansowanie jako korzyść zarówno dla eksperta AWS, jak i klienta. Buduje to zaufanie podczas planowania przeniesienia się do chmury i wyrównuje koszty usług w zakresie migracji i modernizacji projektu.

Skuteczna migracja do chmury z MAP AWS

Usługi migracji do chmury zapewniają szereg korzyści, takich jak niższe koszty, łatwość użytkowania, elastyczność i skalowalność, poprawę bezpieczeństwa i wiele innych. Ponieważ korzyści płynące z przeniesienia oprogramowania czy aplikacji do chmury są liczne, większość przedsiębiorstw dążących do digitalizacji zasobów decyduje się na ten krok.

Migrując zasoby do chmury, przedsiębiorstwa muszą mieć jednak pewność co do rzetelności procesu i możliwych do osiągnięcia wyników. Im lepiej zostaną zdefiniowane cele już na etapie planowania migracji, tym większa szansa na sfinalizowanie procesu z korzyściami dla biznesu.

W tym kontekście możliwość otrzymania wsparcia ekspertów AWS MAP daje firmom poczucie bezpieczeństwa i pozytywnie wpływa na przeprocesowanie migracji. Korzystanie ze sprawdzonych praktyk, narzędzi oraz wskazówek doświadczonych praktyków eliminuje bowiem szereg możliwych do napotkania błędów, przez co skraca się czas wdrożenia, a koszty maleją.

Co równie ważne, dzięki AWS Migration Acceleration Program nawet małe i średnie firmy zyskują dostęp do tych samych potężnych narzędzi, z których korzystają największe przedsiębiorstwa. W sytuacji, gdy pojawi się nowa potrzeba, wyzwanie lub okazja, mogą one natychmiast reagować, nie martwiąc się o skalowalność infrastruktury IT, koszty jej utrzymania czy bezpieczeństwo danych.

 

Cloudmizer

 
 

Chcesz migrować do chmury AWS - sprawdź czy otrzymasz dofinansowanie?

Programy akceleracyjne to szansa na obniżenie kosztów migracji do chmury, ograniczenie ryzyk i przyspieszenie uruchomienie projektu cyfrowej transformacji w Twojej firmie. Wyślij zgłoszenie swojej firmy tutaj - AWS Migration Acceleration Program. 

Migracja do chmury - usługi, strategia i sprawdzone metody

 

Similar posts

NASTĘPNY KROK?

Optymalna kosztowo chmura dla biznesu to nasza specjalność. Doradzamy, migrujemy, szkolimy i analizujemy. Poznaj zakres naszych usług.

ZOBACZ WIĘCEJ